Apie mus

Uždaroji akcinė bendrovė „Plėtra”, įsikūrusi 1990 metais Kaune, Lietuvos ortopedinių įmonių asociacijos narė, yra vienintelė gamybinė įmonė Baltijos šalyse, gaminanti elastinius silikoninius krūties protezus.

Bendrovėje projektuojami, išbandomi ir serijiniu būdu gaminami ortopediniai gaminiai. Pagrindinę įmonės gamybos apimtį sudaro elastinių silikoninių krūties egzoprotezų gamyba. Per metus mes pagaminame apie 3000 egzoprotezų, o tai sudaro 100% Lietuvos rinkos pagal tokio pobūdžio produktą. Gaminame 36 modifikacijų – skirtingų dydžių ir formų – krūties egzoprotezus. Bendrovėje gaminami ir kiti ortopediniai gaminiai iš silikono bei PVC: krūtų keltukai, įvairios šildyklės, kojos pirštų plėstuvai ir pan. Visi mūsų gaminiai yra aprobuoti LR Sveikatos apsaugos ministerijoje, gaminami iš aukščiausios kokybės, nekenksmingų žmogaus sveikatai medžiagų ir kokybe nenusileidžia užsienio šalyse gaminamiems analogams.

Kompensacija
Mūsų gaminami krūties egzoprotezai yra 100% valstybės kompensuojami ortopediniai gaminiai. Pagrindiniai platintojai Lietuvoje – AB „Ortopedijos technika” ir IĮ „Pirmas žingsnis”.

Darbuotojai
Šiuo metu įmonėje dirba 11 žmonių, iš jų 10 darbuotojų turi aukštąjį inžinerinį išsilavinimą.

Bendrovės vadovas Vidas Cechanavičius, kalbėdamas apie „Plėtros” perspektyvas, labai humanišką savo įmonės misiją nusako keliais sakiniais:

„Mes manome, kad labai svarbu sumažinti grėsmingai augantį krūties vėžio atvejų skaičių, ypač tuos atvejus, kai diagnozuojama vėlyvosiose ligos stadijose, ir moterims lieka vienintelė išeitis – krūties rezekcija. Prevencijos tikslais neseniai paruošėme naują gaminį – asmeninį „testą” (miniatiūrinį muliažą) smulkiems krūties augliukams aptikti, kai liga dar tik prasideda. Jis platinamas kartu su gydytojos onkologės Editos Juodžbalienės parengta krūtų savikontrolės metodika „Ar sveikos?” Mūsų manymu,šiuo leidiniu turėtų pasidomėti visos moterys, netgi jaunos merginos, kurioms dar tik virš dvidešimties.

Moterims, kurios jau yra patyrusios šią fizinę ir psichologinę traumą – netekusios krūties, mes gaminame krūties egzoprotezus, kurie tikrai patogūs nešioti, estetiški ir individualiai pritaikomi. Tikiuosi, jie ne vienai moteriai padės išspręsti tokio pobūdžio psichologines ir fizines problemas.

Apskritai, ortopedinių priemonių gamyba – nesvarbu, ar tai būtų krūties protezas, ar mažas, bet naudingas kojos pirštų plėstuvėlis – kilnus darbas, priverčiantis susimąstyti apie tai, kad sveikieji gana dažnai neįvertina problemų, su kuriomis susiduria ligoniai, svarbos ir mastelių.”